KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13184008
nr 1318 4008
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot trädgården". Signerad, daterad 48, Olja på duk, 32x45 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:33:42
6/4 18:10:51